Okna - Strzelce Krajeńskie, Drezdenko, Międzychód - ACPlast | Okna ACPlast na Facebooku

Aluplast partnerem Monteriady 2020 podczas targów Budma 2020

Firma Aluplast już po raz kolejny była partnerem projektu MONTERIADA, podczas Targów Budma 2020, gdzie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy profesjonalny montaż najnowszego, nagrodzonego Złotym Medalem MTP 2020 modelu przesuwnych drzwi tarasowych aluplast SMART-SLIDE.

Po cieszących się dużą frekwencją i zainteresowaniem ubiegłorocznych pokazach montażu drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 firma Aluplast zaprezentowała w tegorocznej edycji Monteriady montaż najnowszego produktu w segmencie drzwi tarasowych – przesuwnych drzwi tarasowych aluplast SMART-SLIDE. Zaprezentowany został montaż drzwi o wymiarach 3 x 2,3 m w schemacie A, które powstały w oparciu o system okuć Roto Patio Inowa. W pokazach, na potrzeby szklenia konstrukcji,  wykorzystany zostanie manipulator Smartlift z firmy Glasslift.
Praktyczne pokazy montażu najnowszych rozwiązań rynkowych w zakresie przesuwnych drzwi drziw tarasowych

Drzwi przesuwne SMART-SLIDE to najnowsze rozwiązanie w segmencie przesuwnych drzwi tarasowych. Cechują je przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne oraz komfort ich obsługi, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla często stosowanych dotychczas drzwi typu PSK/PATIO. Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych typu HST. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na ukrytych wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że SMART-SLIDE osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności.

Drzwi przesuwne SMART-SLIDE zdobyły uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego i zostały wyróżnione Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2020. Produkt będzie można zobaczyć m.in. podczas tegorocznej Monteriady na targach Budma, gdzie przeprowadzamy będzie właśnie pokaz montażu drzwi SMART-SLIDE.

Budowa ściany domu pasywnego na żywo z pokazem montażu okien w systemie aluplast Ideal 8000

W tym roku w ramach Monteriady wybudowana została również ściana domu pasywnego „na żywo” z pustaków ceramicznych TERMOton DIAMENT P+W 25, w której zaprezentowany został montaż produktów stolarki otworowej. Jednym z nich był montaż okna w systemie aluplast Ideal 8000 w warstwie izolacji termicznej z wykorzystaniem Ciepłej Belki Montażowej – systemu Marbet Bausystem. W systemie okiennym Ideal 8000 duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu głębokości zabudowy profili do 85 mm, sześciokomorowej budowie kształtowników oraz systemowi trzech uszczelek. Współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje go w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym. Specjalna ekstrudowana przylga środkowa, do której mocno przylega trzecia, wewnętrzna uszczelka zapewnia lepszą szczelność całej konstrukcji, poprawia właściwości cieplne i akustyczne, jak również utrudnia wyważenie skrzydła.

MONTERIADA już po raz piąty gościła na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. Wydarzenie, realizowane we współpracy z czołowymi markami z rodzimej branży stolarki budowlanej buduje świadomość odbiorców w zakresie prawidłowego montażu okien, drzwi, bram garażowych i towarzyszących im rozwiązań. Jest też doskonałą okazją do propagowania nowoczesnych technik montażowych.

Pobrane z aluplast.pl

Script logo